• HISTORIA

Szkoła Podstawowa w Stobiecku Miejskim istniała już przed II wojną światową. Nie zachowały się, niestety, dokumenty zawierające informacje o działalności szkoły przed 1939 r.

Historia naszej placówki od roku 1945 przedstawiona jest w kronice szkolnej; która prowadzona jest do dnia dzisiejszego. Od początku swego istnienia szkoła była siedmioletnia, a w roku szkolnym 1966/67 rozpoczęto ośmioletni system nauczania. Przez wiele lat uczniom i nauczycielom dokuczały trudne warunki lokalowe, gdyż do roku 1976 szkoła mieściła się w kilku budynkach rozrzuconych po terenie Stobiecka Miejskiego (pierwsze dwa przy ulicach Społecznej i Żeromskiego).

W 1974 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej szkoły. Dwa lata później uczniowie mogli rozpocząć naukę w nowym, przestronnym budynku przy ulicy Makuszyńskiego. Przez następne dziesięć lat, począwszy od roku 1976, placówka nasza funkcjonowała jako Zbiorcza Szkoła Gminna, do której dowożono dzieci z całej gminy Ładzice. W 1976 r. uczyło się tu 403 uczniów w klasach I - VIII i 23 w oddziale przedszkolnym.

W roku 1986, gdy Stobiecko Miejskie stało się dzielnicą Radomska, nasza szkoła otrzymała numer 10 i stała się jedną z radomszczańskich podstawówek.

Po reformie edukacji w placówce funkcjonowała jedynie szkoła podstawowa. Staraniem ówczesnej dyrekcji szkoły, Rady Rodziców, radnej J. Łysik i za zgodą władz oświatowych w roku 2003 pierwszy rocznik młodzieży kontynuował naukę w nowo powołanym Publicznym Gimnazjum nr 7. Tym samym placówka przekształciła się w Zespół Szkolno - Gimnazjalny nr 6 w Radomsku. Po kolejnej reformie, która zakładała przekształcenie Publicznych Zespołów Szkolno-Gimnazjalnych na Publiczne Szkoły Podstawowe, nasza szkoła zyskała tytuł Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Radomsku. Tak jest do dnia dzisiejszego.