• Witamy na stronie

• Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 10 w Radomsku
          • Konkurs na „Kartkę Walentynkową”

14 lutego obchodzimy Walentynki, zwane też świętem zakochanych. Jednym ze zwyczajów walentynkowych jest wysyłanie listów i kartek osobom, których lubimy, darzymy sympatią, kochamy. Z tej okazji uczniowie klas IV-VI chętnie wzięli udział w konkursie na „Kartkę Walentynkową”. Swoje prace uczniowie wykonywali w czasie zdalnego nauczania na zajęciach informatyki. Korzystali z różnych programów graficznych m. in. Paint, PowerPoint. Wszystkie prace są pomysłowe i bardzo ciekawe. Zapraszamy do oglądania.

• KONKURS "#SAFERZY"

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu pedagog szkolny we współpracy z Wydziałem Prewencji Wojewódzkiej Komendy Policji w Łodzi zaprasza uczniów wszystkich klas do udziału w konkursie, propagujących bezpieczeństwo w sieci.

Regulamin i wszelkie szczegóły dostępne pod linkiem: Regulamin

Konkurs trwa do 17 marca. Zachęcamy do aktywności.

• Bal Karnawałowy

08.02.2021r. - odbyły się w naszej szkole zabawy karnawałowe z udziałem najmłodszych uczniów.

Z uwagi na pandemię - uczniowie bawili się w ramach klas. Nie przeszkodziło to jednak dobrej zabawie! Wszyscy byli pięknie przebrani; humory dopisywały :) Odbyły się liczne zabawy i wesołe tańce przy muzyce. Zabawy uprzyjemnił przygotowany przez szkolną stołówkę słodki poczęstunek. Było bardzo wesoło!

• Spotkanie z pracownicami PGK

1 lutego 2021 r. uczniowie kl. I – III spotkali się w swoich salach lekcyjnych z pracownicami PGK w Radomsku. Celem spotkania było propagowanie wśród uczniów ekonawyków. Panie przeprowadziły pogadankę z prezentacją multimedialną „Segregacja odpadów – to nie takie trudne” oraz wyjaśniły dzieciom, jak prawidłowo postępować ze zużytymi bateriami, przeterminowanymi lekami, elektroodpadami, i gruzem. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali plany lekcji oraz ulotki edukacyjne dotyczące segregacji odpadów i recyklingu.

• Projekt „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

W bieżącym roku szkolnym 2020 – 21 uczniowie kl. II – III biorą udział w II edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa pt. „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Tegoroczna edycja poprzez czytanie lektur ma zachęcić uczniów do wzmacniania więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijania odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie oraz kształtowania postaw ekologicznych. Projekt składa się z III modułów. W I półroczu uczniowie kl. II – III zakończyli I moduł – jesienny. Klasa II przeczytała lekturę „Kapelusz Pani Wrony” Danuty Parlak, a kl. III wybrała „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej.

• Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

Pandemia niekorzystnie odbiła się także na funkcjonowaniu schronisk dla zwierząt – placówki zostały zamknięte dla wolontariuszy i klientów, spadła liczba adopcji zwierzaków a fundusze na zakup karmy i akcesoriów gwałtownie stopniały.

Dlatego Samorząd Uczniowski oraz pedagog szkolny organizują doroczną zbiórkę karmy, zabawek, akcesoriów dla zwierząt ( koce, pledy do kojców ). Wszystkich chętnych prosimy o przynoszenie ww rzeczy do szkoły w terminie do 15 lutego 2021 r. Zostaną one zdezynfekowane oraz przekazane do Radomszczańskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

• OTWÓRZ SZAFĘ DLA POTRZEBUJĄCYCH

PRZEKAŻ SWOJE ZBĘDNE UBRANIA

Pedagog szkolny wraz z Samorządem Uczniowskim organizują szkolną zbiórkę odzieży dla tych wszystkich, którzy w trudnym czasie pandemii potrzebują wsparcia. Zbliżają się święta, każdy z nas robi porządki w swoich szafach i na pewno znajdzie coś, z czego już nie korzysta a co innym mogłoby okazać się bardzo potrzebne.

• POMOC

Pandemia, konieczność izolacji, ograniczenie kontaktów wywołują w nas wszystkich trudne emocje. Młodzi ludzie każdego dnia borykają się z problemami przemocy rówieśniczej, internetowej i domowej, nadużyciami ze strony dorosłych a dostęp do uzyskania pomocy jest utrudniony lub niemożliwy.

Pragniemy poinformować, iż z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka, w odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży, został uruchomiony całodobowy nieodpłatny Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12 oraz dedykowany młodym ludziom czat internetowy, dostępny pod adresem: https://brpd.gov.pl/sos-czat/

• Prace świąteczne

Święta Bożego Narodzenia 2020 roku różniły się od tych, do których byliśmy przyzwyczajeni. Izolacja społeczna spowodowana pandemią wymusiła na nas konieczność ograniczenia kontaktów.

Nie było tradycyjnych jasełek, przedświątecznych spotkań, dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń i spontanicznych uścisków.

• Ozdoby świąteczne

W grudniu uczniowie klas IV - VII wykonywali ozdoby świąteczne w postaci gwiazdek, choinek oraz lampionów, którymi ozdobili swoje domy na Święta Bożego Narodzenia.

Dwoje uczniów wzięło również udział w konkursie plastycznym ph. "Moja Kartka Bożonarodzeniowa" zorganizowanym przez MDK w Radomsku.

• Miasto Radomsko
      • PGK Radomsko