• MIKOŁAJKOWE NOCOWANIE W SZKOLE

Po środowych pełnych sportowych emocji Mikołajkowych Grach i Zabawach, organizowanych przez MOSiR Radomsko, klasa IV w piątkowy wieczór wróciła do szkoły z zamiarem wykonania tajnej misji.

Od godziny 17.00 przy zgaszonym świetle na szkolnych korytarzach uczniowie uczestniczyli w świątecznej grze zagadkowej „Uwolnić Świętego Mikołaja!”

Od jednego z elfów otrzymali  PILNĄ WIADOMOŚĆ z dalekiej Północy! Elf zawiadomił uczniów, że w miasteczku Świętego Mikołaja ktoś nie lubi Świąt i zrobi wszystko, żeby Gwiazdor nie mógł wyruszyć w trasę z prezentami. Krnąbrny Gałgan zamknął Mikołaja w jego chatce, a dom zabezpieczył tajemniczym szyfrem.

Uczniowie szybko wyruszyli na poszukiwanie, ukrytych w kopertach informacji o krnąbrnym elfie. Rozwiązując łamigłówki, zagadki  i zaszyfrowane wiadomości dowiedziały się,  że to niewdzięczny Kosmyk zamknął Mikołaja, a odgadnięty szyfr pozwolił odszukać i uwolnić Św. Mikołaja.

Mikołaj odwdzięczył się oczywiście za uwolnienie i wręczył wszystkim prezenty.

Po wielkich emocjach związanych z uwolnieniem Św. Mikołaja przyszedł czas na przepyszną pizzę i filmowy wieczór w naszym szkolnym kinie na dolnym korytarzu.

Po seansie filmowym przyszedł czas na ułożenie się do snu w specjalnie stworzonym miasteczku Świętego Mikołaja.

Ostatnim akcentem nocowania w szkole było wspólne zrobione przez samych uczniów śniadanie. Po śniadaniu przyszedł czas się pożegnać. Wszyscy uczniowie wracali do domu z uśmiechem na twarzy i nadzieją na kolejną taką super zabawę w szkole.

Szczególne podziękowania ślemy rodzicom, którzy zadbali o pizzę i produkty na śniadanie, oraz za coś jeszcze J !

Dziękujemy  za całą pomoc w zorganizowaniu nocowania.