• ŚWIĄTECZNA AKCJA CHARYTATYWNA

SK Wolontariatu, SU oraz PCK zachęcają do włączenia się do „Projektu Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych”, objętego patronatem Prezydenta Miasta Radomska, Pana Jarosława Ferenca oraz Pani Starosty - Beaty Pokory.

Zbieramy produkty, potrzebne do przygotowania śniadania wielkanocnego. Są to:

żurek- torebka

barszcz biały- torebka

przyprawy: majeranek, ziele angielskie, liść laurowy, pieprz
            w ziarnach

chrzan w słoiczku

groszek i kukurydza w puszkach

majonez

musztarda

mąka pszenna

cukier

cukier waniliowy

proszek do pieczenia

olej.

Produkty prosimy przynosić do dnia 20 marca, do szatni.
            Tym drobnym gestem możemy sprawić, że w czasie zbliżających się świąt nikt nie będzie czuł się samotny i zje śniadanie wielkanocne wśród innych, życzliwych ludzi.

Dziękujemy i zachęcamy do aktywnego udziału w akcji.

• DNI OTWARTE 23.02.2024r.

• Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i cała społeczność uczniowska Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10
            w Radomsku zapraszają na DNI OTWARTE SZKOŁY w piątek 23.02.2024r. w godz.14.00-16.00

• Warsztaty Akademii Bezpiecznej Jazdy Polskiego Radia Kierowców

• BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Jesteśmy pierwszą placówką w powiecie radomszczańskim, w której zostały zorganizowane warsztaty Akademii Bezpiecznej Jazdy Polskiego Radia Kierowców.

Spotkanie zorganizowała Pani Julita Sadawa.

Podczas spotkania pracownicy Polskiego Radia Kierowców, radomszczańscy policjanci oraz ratowniczka medyczna przypomnieli o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze.

Szczególną uwagę zwracano na konieczność posiadania elementów odblaskowych oraz kasków rowerowych.

• Magiczny dywan

• Szkolimy się dla was

Właśnie zakupiliśmy multimedialną nowość

Wzbogaci ona zajęcia dydaktyczne oraz rozwinie skrzydła naszych uczniaków

"Magiczny Dywan" jest pierwszą polską podłogą interaktywną. Ta innowacyjna pomoc dydaktyczna pozwala – poprzez gry i zabawy ruchowe – rozwijać

u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, a jednocześnie ćwiczyć pamięć i uczyć się.

„Magiczny Dywan” to nie tylko interaktywna podłoga łącząca w sobie multimedia z aktywnością ruchową, ale przede wszystkim atrakcyjna pomoc dydaktyczna

z bogatą ofertą gier, zabaw, quizów i aranżowanych sytuacji edukacyjnych nakierowanych na wspomaganie rozwoju psychofizycznego dziecka z uwzględnieniem podstawy programowej edukacji wczesnoszkolnej

i kształcenia ogólnego.