• Grudzień

Chcecie wiedzieć co słychać w Laboratorium Przyszłości ? ☺️

Uczniowie klasy 2 zamienili się w budowniczych

i architektów. 👷👷‍♂️🏛️

Na zajęciach wykorzystano grę “Budowa cieni” zakupioną w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Budowa cieni jest wspaniałą zabawą pomagającą rozwijać i kształtować wyobraźnię przestrzenną, uczy umiejętności planowania i organizacji pracy, rozwija samokontrolę, koncentrację, sprawność manualną

i koordynację wzrokowo – ruchową oraz określenie położenia przedmiotów w przestrzeni.

Z kolei uczniowie starszych klas: 5 i 6 poznali podstawy pracy drukarki 3d, przyglądali się procesowi druku oraz projektowali własne przedmioty w programie tinkercad.com

#Tinkercad

#Druk3D

✨ Lekcja historii w klasach 6 i 4🎄🎄 🎄

💬 „Opowiem Wam dziś historię. Historię wigilijną, historię wieczora i magicznej nocy Bożego Narodzenia. Nie, to nie będzie historia skąpego Scrooge’a ani widma potrząsającego łańcuchami, które oprowadza go po przeszłych zdarzeniach.

Duch przeszłych świąt - tak, ten będzie i chyba nigdy mnie już nie opuści. Jest ze mną od zawsze i zawsze grzeje serce wspomnienie chłodnej, zmarzniętej wigilii w 1944 roku.”

Uczniowie wysłuchali słuchowisko IPN pt.

“Bombka z Memmingen, które powstało we współpracy z Radio Olsztyn.

Na podstawie historii z życia Powstańca Warszawskiego poznali tradycję i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia, dokonali analizy słuchowiska, wykonali ćwiczenia.

“Bombka z Memmingen” to wyjątkowa, oparta na prawdziwych wydarzeniach historia pana Aureliusza Zenona Dembińskiego ps. „Zagłoba”.

Opowiada o pragnieniu wolności i tęsknocie za Ojczyzną. Akcja rozgrywa się 24 grudnia 1944 r.

16-letni Aureliusz Dembiński znajduje się w obozie jenieckim Stalag VII B Memmingen, do którego trafił po upadku Powstania Warszawskiego.

Jest z dala od rodziny i Polski, o którą walczył.

I choć z czasem ułożył sobie życie poza Ojczyzną, nigdy o niej nie zapomniał.

Wesołych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia 🎄✨💫