• Luty

Cykl lekcji “Nie takie obwody straszne” ⚡️

Na lekcjach techniki w klasie 6 uczniowie stali się młodymi odkrywcami poszukującymi odpowiedzi na pytania: jak działa latarka?, jak stworzyć obwód elektryczny?, czym różni się połączenie równoległe od szeregowego?, co przewodzi prąd , a co nie? Oczywiście zadania wykonali na ocenę celującą. 👌

Te lekcje nie trwały 45 minut, lecz na prośbę uczniów przeniosły się do naszej pracowni, gdzie pod okiem nauczyciela uczniowie stworzyli np. telegraf i przesyłali informacje alfabetem Morsa.

Praktyczne zajęcia, przeprowadzone dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu Laboratorium Przyszłości, na długo zagoszczą w pamięci uczniów. Lekcje przeprowadzone metodą Kolba z wykorzystaniem Edukacji Steam.

STEAM, czyli co?

👉 Nazwa STEAM to skrót od angielskich słów: Science (nauka), Technology (technologia), Engineering (inżynieria), Arts (sztuka) i Maths (matematyka). Metodologia STEAM to całkowite odwrócenie tradycyjnego podejścia do nauczania. Dziecko przestaje być biernym odbiorcą wiedzy podawanej przez nauczyciela. Staje się naukowcem, konstruktorem, odkrywcą i inżynierem. Podążając za naturalną potrzebą doświadczania i przeżywania przygód, uczniowie poznają tajemnice otaczającego ich świata. Nie boją się eksperymentować, tworzyć i próbować różnych rozwiązań.

#EdukacjaSteam

#cyklKolba