• Kampania profilaktyczna "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

• Szanowni Państwo!

Co roku szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej  Zachowaj Trzeźwy Umysł. Wspomaga ona realizację szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego. W bieżącym roku szkolnym tematami wiodącymi są:

1. Rosnę zdrowo ( dla klas I-VIII)

2. Przemoc rówieśnicza -projekt „Przemoc boli”  ( dla klas I-VIII)

3. Narkotyki nie odczarują problemów ( dla klas V-VIII)

Treści  dotyczące ww tematyki przeznaczone są i dostosowane do poszczególnych grup wiekowych. Obejmują zajęcia w ramach godzin do dyspozycji wychowawców klas, doraźnych zastępstw.
            Na korytarzu dolnym dostępne są dla wszystkich uczniów plakaty informacyjne, a dla rodziców ulotki związane z cyberprzemocą i przemocą werbalną, przemocą fizyczną i relacyjną a także dotyczące zdrowego stylu życia: jak wspierać dziecko w dokonywaniu właściwych wyborów oraz jak być przykładem i żyć zdrowo. Ważną tematykę poruszają również te ulotki, które dotyczą wsparcia dorastających dzieci i roli rodzica jako czynnika chroniącego przed zagrożeniami.

Kampania przewiduje udział chętnych uczniów w tematycznych konkursach profilaktycznych, grupowych i indywidualnych. Każda klasa zostanie poinformowana o możliwości wzięcia w nich udziału.

Serdecznie zachęcamy do korzystania z zasobów kampanii. Szczegóły w szkole oraz na stronie:

www.trzezwyumysl.pl

• Mobilna Wystawa "O Matmo!"

• W dniach 20 – 21 kwietnia do naszej szkoły zawitała najnowsza mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernik ,,O matmo!”. Wystawa składa się z 22 interaktywnych eksponatów, które pokazują, jak fascynującą przygodą jest matematyka i zachęcają do jej samodzielnego poznawania. W naturalny sposób skłaniają do refleksji nad tym,
            gdzie w otaczającym nas świecie możemy odnaleźć matematykę. Eksponaty zostały podzielone na trzy grupy tematyczne: matematyka stosowana, podstawy matematyki i matematyka rekreacyjna. Uczniowie mieli możliwość samodzielnie eksperymentować i rozwiązywać łamigłówki. Wystawa była okazją do treningu wyobraźni przestrzennej, kojarzenia faktów i abstrakcyjnego myślenia. Uczniowie mogli przekonać się, że matematyka to nie tylko liczby, ale także fantastyczna przygoda, która potrafi zachwycać, zaciekawiać, bawić i wciągać. Wszyscy uczestnicy wystawy byli bardzo zadowoleni, że mogli wziąć udział w takim przedsięwzięciu. Wystawa zawitała do naszej szkoły dzięki pani Julicie Sadawie, która zainteresowała się reklamą na temat wystawy i zgłosiła naszą szkołę do udziału w tym wydarzeniu.
            Dziękujemy Rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc przy rozładunku i zainstalowaniu wystawy.