• Ślubowanie Pierwszaków

• 26.10.2022r. w naszej szkole był najważniejszym dniem dla każdego pierwszoklasisty. Odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Radomsku. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali krótki program słowno-muzyczny przygotowany przez panie M. Skalik i A. Baryłę. Pasowania dokonał prezydent miasta Radomsko Jarosław Ferenc wraz z dyrektor PSP nr 10 p. Jolantą Zyskowską. W uroczystości wzięła udział wiceprzewodnicząca Rady Miasta p. Jadwiga Łysik oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury p. Małgorzata Krupska. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, birety oraz drobne upominki od prezydenta i zaproszonych gości. Po apelu udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

• Spotkanie z Dietetykiem

• 20 października 2022r. uczniowie klas III i VII uczestniczyli w prelekcji pt. „Zdrowie na talerzu”, którą poprowadziła Pani Ewelina Szymczyk – dietetyk kliniczny z Natur House Radomsko. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę w zakresie zdrowego stylu życia, dowiedzieli się jakie produkty spożywcze wybierać, a których unikać w codziennej diecie. Pani dietetyk chętnie odpowiadała na liczne pytania uczniów i rozwiewała wątpliwości dotyczące właściwych nawyków żywieniowych. Ponadto, po prelekcji, uczniowie klasy III wraz ze swoim wychowawcą przygotowywali pyszne i zdrowe sałatki owocowe.

• Dzień Tabliczki Mnożenia

• W dniu 7 października obchodziliśmy w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji dzień wcześniej uczniowie klas IV – VIII  w krótkim teście dostosowanym do wieku uczniów walczyli o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Ekspertami zostali:

w klasie IV – Szymczak Maria, Dróżdż Filip, Saternus Natalia, Sęk Zuzanna i Kawecka Karolina;

w klasie V – Kosmala Nikola, Kaszuwara Barbara, Zbroja Patryk, Ścisłowska Laura,

Sowiński Szymon i Chamerska Viktoria;

w klasie VI – Kępa Maciej;

w klasie VIII – Wawrzyński Adam.

W piątek uczniowie klas IV – VI walczyli o tytuł ,,Królowej Skakanki” oraz o tytuł ,,Piłkarza Matematyka”.

Podczas obu konkurencji trzeba było wykazać się znajomością tabliczki mnożenia i sprawnością fizyczną.

Królowymi skakanki zostały uczennice:

1. Martyna Krawczyk – kl. IV

2. Barbara Kaszuwara – kl. V

3. Khrystyna Kamyshnia – kl. VI

Tytuł ,,Piłkarza Matematyka” uzyskali uczniowie:

1. Alan Chrostowski – kl. IV

2. Alan Drogosz – kl. V

3. Wojciech Ślęzak – kl. VI

Z tabliczką mnożenia zmagali się również uczniowie klasy II. Najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce: Dominika Gąsior i Adrian Bartnik

II miejsce: Alicja Zyskowska

III miejsce: Stanisław Ciupiński.

Po zakończeniu rywalizacji w szkole przedstawiciele uczniów klasy VI  wyszli w teren i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród mieszkańców dzielnicy Stobiecko Miejskie. Napotkane osoby chętnie poddawały się egzaminowi i w nagrodę otrzymywały plakietki eksperta tabliczki mnożenia.

Zarówno uczniowie jak i dorośli dobrze się bawili.

Konkursy dla klas IV – VIII przygotowała i przeprowadziła p. Dorota Dziadkiewicz, a dla klasy II p. Małgorzata Wolska. Dokumentację fotograficzną sporządziła p. Julita Sadawa.

• Spotkanie z przedstawicielami PGK

• 06.10.2022 w klasie 1 i 2 odbyło się spotkanie z przedstawicielami PGK z Radomska dotyczące prawidłowej selekcji odpadów oraz postępowania ze zużytym sprzętem elektryczno - elektronicznym. Dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko,  gdzie składować zużyty i niepotrzebny sprzęt, aby nie zanieczyszczać naszej planety. Na koniec zajęć otrzymały zestaw gadżetów.

• Dzień Chłopaka w klasie III

• 06.10.2022 r.  - klasa III uczestniczyła w wyjeździe do Centrum Rodzinnej Rozrywki Hula Kula w Rędzinach.

Był to dodatkowy prezent dla całej klasy z okazji Dnia Chłopca :) Zarówno chłopcy jak i ich koleżanki doskonale spędzili czas grając w kręgle. Mieli do dyspozycji trzy tory do gry oraz stół bilardowy. Oczywiście był także czas na wspólny poczęstunek. Wyjazd był bardzo udany, co widać na załączonych zdjęciach :)

• Ogólnopolska Akcja Ekologiczna: Tusz do PAKI!

• Samorząd Uczniowski włączył się w Ogólnopolską Akcję Ekologiczną "Tusz do paki".

Zapraszamy do udziału w akcji - zadaniem dzieci jest przynoszenie pustych tuszów

(nie tonerów) do szkoły i wrzucanie ich do specjalnie przygotowanych kartoników wrzutowych.

Naszą rolą jest aby tusze trafiły do recyklingu, a uzyskane środki zostaną przekazane

Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami.

• ZBIÓRKA CHARYTATYWNA

•

​​Opiekunowie oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu ogłaszają

zbiórkę artykułów chemii gospodarczej

dla potrzeb Stowarzyszenia Centrum Pomocy Panaceum w naszym mieście.

Organizacja ta zajmuje się pomocą osobom

w kryzysie bezdomności.

Zbieramy: mydło, proszki do prania, środki czyszczące, środki higieniczne, akcesoria do sprzątania itp.

Stowarzyszenie chętnie przyjmie również odzież męską w dobrym stanie (także roboczą).​​​​​​

Wszystkich chętnych do udziału w akcji prosimy o przynoszenie ww. artykułów do szatni

do dnia 18 listopada.

Serdecznie dziękujemy i zachęcamy do pomocy :)