• Zbiórka odzieży!

• UWAGA!

SK WOLONTARIATU WRAZ Z SK PCK OGŁASZA ZBIÓRKĘ ODZIEŻY DLA POTRZEB PODOPIECZNYCH RADOMSZCZAŃSKICH RODZIN POTRZEBUJĄCYCH WSPARCIA.

CZYSTE I SPAKOWANE UBRANIA PROSIMY PRZYNOSIĆ DO SZATNI

DO DNIA 21 KWIETNIA 2023r.

DZIĘKUJEMY I ZACHĘCAMY DO AKTYWNEGO UDZIAŁU W AKCJI

OPIEKUNOWIE I CZŁONKOWIE SK WOLONTARIATU I SK PCK

• Szkolny Dzień Matematyki

•      W dniu 14 marca uczniowie naszej szkoły kolejny raz świętowali dzień matematyki.  W tym dniu odbył się turniej matematyczny, w którym wzięli udział przedstawiciele klas V – VII. Zawodnicy musieli odpowiedzieć na 5 pytań i rozwiązać 7 zadań, które wymagały spostrzegawczości, kojarzenia faktów i umiejętności logicznego myślenia. Najwięcej punktów uzyskała drużyna z klasy szóstej w składzie: Zuzanna Szymczak, Maja Ciupińska, Wojciech Kowalik i Maciej Kępa. Czwartoklasiści walczyli o tytuł najlepszego rachmistrza. Tytuł ten zdobył Mikołaj Półrola. Dla uczniów, którzy przyglądali się zmaganiom drużyn również zostały przygotowane zagadki logiczne i uczniowie chętnie je rozwiązywali.

Dzień wcześniej, we wtorek, wszyscy chętni z klas IV – VIII zmagali się z kwadratami magicznymi.

Mistrzami kwadratów magicznych w klasach IV - VIII zostali:

kl. IV – Weronika Zatorska

kl. V – Paweł Gzik

kl. VI – Maciej Kępa

kl. VII – Adam Okraska

kl. VIII – Michał Zbroja

Uczniowie klas I – III również świętowali dzień matematyki. Tego dnia rywalizowali ze sobą w poszczególnych klasach walcząc o tytuł najlepszego matematyka. Dzieci miały do rozwiązania różne łamigłówki matematyczne, kwadraty magiczne, sudoku,  malowanki z tabliczką mnożenia oraz karty z kodowaniem.

Tytuł najlepszego matematyka w klasach I - III wywalczyli:

kl. I – Aleksandra Stępień, Bogusława Bałdys, Jan Marek i Jakub Knop

kl. II – Adrian Bartnik

kl. III – Aleksandra Nowicka

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Zadania i łamigłówki dla klas IV – VIII przygotowała pani Dorota Dziadkiewicz.

Konkursy i zabawy dla uczniów klas I – III przygotowały i przeprowadziły panie: Małgorzata Wolska, Maria Skalik i Agnieszka Krynke.

• Pożegnanie Zimy w kl. III

• 16. marca trzecioklasiści zdecydowali, że zimę pora poprosić o odejście :) Postanowili, że zrobią to delikatnie, a Marzanna każdego z nich będzie piękna i uśmiechnięta :) Słoneczko za oknem pięknie świeciło, humory dopisywały a my już nie możemy doczekać się pierwszego dnia wiosny! Nasze Marzanny na załączonych zdjęciach ☺️

• Pomagamy Amelce

• Nasza szkoła pragnie włączyć się w pomoc dla uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku, 10 - letniej Amelki, której przyszło zmierzyć się z bardzo poważną chorobą. Celem zbiórki pieniędzy jest leczenie i rehabilitacja dziewczynki. Gorąco prosimy wszystkich o wsparcie.

Zachęcamy również do przekazania 1,5 % podatku dla Amelki.
            NUMER  KRS:  0000396361 CEL SZCZEGÓŁOWY 1,5 %: 0253914 Amelia

Poniżej dołączamy szczegółowe informacje zamieszczone na stronie fundacji.

Dyrektor, nauczyciele, pracownicy i uczniowie PSP nr 10 w Radomsku

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• 21.02.2023r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Przypomina on o różnorodności językowej na świecie, a jednocześnie podkreśla jego wartość w rozwoju dziedzictwa kulturowego. Dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową. Nie tylko w tym dniu, ale również na co dzień warto zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób mówimy, czy robimy to poprawnie. Wiele języków ojczystych umarło na przestrzeni wieków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to idealna okazja, aby zadbać o nasz język. W tym dniu uczniowie naszej szkoły z klas IV-VIII mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe, biorąc udział w quizie oraz pisząc test z ortografii. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody za zajęte miejsca 🏆🥇🥈🥉 Serdecznie gratulujemy mistrzom 🤗👏 Również podczas zajęć języka polskiego odbywały się gry i zabawy językowe :)