• Dzień Matematyki

• 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. Z tej okazji uczniowie klas V – VIII walczyli o tytuł najlepszego rachmistrza. Mistrzami rachunków zostali: Maciej Kępa z klasy piątej, Adam Okraska z klasy szóstej, Karol Michałowski – Bryła z klasy siódmej i Natalia Karasek z klasy ósmej. Odbyły się również Turnieje Matematyczne, w których brały udział czteroosobowe reprezentacje poszczególnych klas. Na poziomie klas V – VI zwyciężyła reprezentacja klasy piątej, a na poziomie klas VII – VIII z zadaniami najlepiej poradziły sobie uczennice klasy VIII a. Uczniowie, którzy obserwowali zmagania kolegów i koleżanek również mogli się wykazać logicznym myśleniem, rozwiązując przygotowane dla nich zagadki. Szkolny Dzień Matematyki był okazją do sprawdzenia umiejętności matematycznych także wśród młodszych uczniów. Trzecioklasiści rozwiązywali zadania z kwadratami magicznymi i szyfrowaniem, a pierwszoklasiści  rozwiązywali zadania na tablicy multimedialnej oraz ćwiczyli swoją spostrzegawczość i logiczne myślenie poprzez rozwiązywanie łamigłówek. Mistrzami liczenia i logicznego myślenia w klasie pierwszej zostali: Amelia Smolarek, Alicja Zyskowska, Piotr Szymczak, Szymon Szymczak i Denis Koszelnik. W klasie trzeciej tytuł mistrza zdobyli: Martyna Krawczyk, Nadia Ulbrych, Maria Szymczak i Mikołaj Półrola.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Konkursy przygotowały i przeprowadziły panie: Małgorzata Wolska i Maria Skalik w klasach młodszych oraz Dorota Dziadkiewicz w klasach starszych. W sprawnym przeprowadzeniu konkursów pomagała pani Nina Pawlikowska.

• Dzień Psa

• Samorząd Uczniowski ogłasza szkolne obchody Dnia Psa.

W związku z tym zachęcamy Was do przysyłania zdjęć Waszych pupili na adres mailowy

ninapawlikowska85@wp.pl

Na zdjęcia czekamy do 07.03.2022 r.

Z przysłanych zdjęć zostanie zrobiony kolaż i udostępniony na stronie internetowej szkoły.

• Pomoc dla Ukrainy

• Drodzy rodzice i uczniowie, w związku z trudną sytuacją na Ukrainie organizacje działające w naszej szkole :
            SU, PCK oraz SK Wolontariatu włączają  się w zbiórkę najpilniejszych rzeczy.

Zbieramy:

- koce, pościel, ręczniki, materace;

- żywność z długą datą przydatności do spożycia np. woda mineralna, makarony, kasze, mąka, gotowe posiłki w słoikach
            i puszkach itp. ;

- leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, opatrunki;

- artykuły higieny osobistej,  pieluchy, chusteczki
            ( także nawilżane), ręczniki, papier toaletowy, środki dezynfekcyjne, środki czystości ( pasta do zębów, szczoteczki, mydła, żele, szampony itp.), maseczki jednorazowe;

- żywność dla niemowląt i małych dzieci;

Prosimy o przynoszenie wyżej wymienionych rzeczy do szkoły (szatnia) do odwołania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję pomocy Ukrainie.

Nauczyciele i pracownicy PSP nr 10 w Radomsku

• Bal Karnawałowy - kl. I i kl. III

• 11.02.2022 uczniowie klasy I i klasy 3 mieli swoje Bale Karnawałowe. Dzieci miały za zadanie przygotować strój związany z jakimś zawodem w ramach udziału w projekcie "Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki".

Uczniowie wywiązali się znakomicie i zaprezentowali różne zawody. Nie zabrakło przy tym radości z odgrywanej roli. Dzieci miały okazję do tańców, konkursów i świetnej zabawy zakończonej poczęstunkiem.

Poniżej prezentujemy galerię klasy I:

Galeria klasy III: